Nowoczesne drony 3D

Zarówno technologia 3d, jak i dziedziny życia związane z działalnością dronów przeżywają niebywały rozkwit. Od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne staje się łączenie tych dwóch zjawisk – drony 3d powstałe w całości lub tylko części dronów czy też elementy samolotów drukowane w 3D. Podstawowym narzędziem staje się tutaj drukarka trójwymiarowa, ale i odpowiedni program komputerowy do projektowania wirtualnych modeli rzeczywistych przedmiotów oraz specjalista je obsługujący. Dzięki technologii tej wszystkie elementy samolotów drukowane w 3D (mamy tu na myśli oczywiście samoloty bezzałogowe, jakimi są drony) mogą być używane jako części zamienne do gotowego modelu bądź przeznaczone do złożenia całkiem nowego prototypu wzorcującego się na już powstałych.

Elementy samolotów drukowane w 3D – przyszłość zbliża się wielkimi krokami

Tak, jak drony 3D, również samoloty, a nawet myśliwce mogą zyskać na rozwoju tej dziedziny. Choć drony 3D plastikowe części wykorzystują już jakiś czas, to jednak to wyżej wymienionych środkach latających osobowych muszą one być już znacznie bardziej pewnie wykonane. Za nie między innymi odpowiada wielonarodowy koncern zbrojeniowy BAE produkujący w ten sposób części do brytyjskich myśliwców. Ponadto części drukowane w 3D są używane już stale w konstrukcji samolotów Airbus – nie tylko pojedyncze, ale całe segmenty, nawet te nośne. Również na polskim rynku druku 3D jest się czym pochwalić. Szczególne brawa należą się dla olsztyńskiej firmy Zortrax produkującą same drukarki 3D. Ich innowacyjne rozwiązania sprzyjają powstawaniu co rusz nowych modeli takich sprzętów, dokładniejszych i pozwalających na drukowanie elementów o bardziej kompleksowej kompozycji. Ich produkty zamienne już do tej pory były stosowane do wytwarzania części zamiennych samolotów w Polsce, obecnie rynek ma się poszerzyć o kolejne 50 krajów.

Drony 3d Rzeszów

Rzeszów, jako miasto innowacji z pewnością w przyszłości wspierać będzie tak nowoczesne inicjatywy, jak ta niemieckiego artysty, Kaia Brachera, który od podstaw wykonał zabawkowego mini drona-osę. Ze szczypta wyobraźni drony 3D Rzeszów przekształcić może w instrumenty trochę bardziej przydatne całemu miastu. Jako że wspomniany już artysta zakupił gotowy sprzęt, a jedynie go personalizował w ten sposób, jasno pokazuje, że drony 3d plastikowe części mogą mieć łatwo wymienialne. Tak precyzyjne drony 3d plastikowe części niekoniecznie muszą być bezpośrednio drukowane w trójwymiarze, a jedynie odlane w formach silikonowych, które również powstają za pomocą tej technologii.